Які бувають домени та для чого потрібні?
Відомо, що перший крок у створенні та просуванні сайтів - це вибір доменного імені.
Сьогодні пропонуємо провести невеличкий лікнеп і з'ясувати, які бувають доменні імена і для чого вони потрібні:
1. Національні домени
Виділено для більшості країн корпорацією ICANN. Ім'я домену обов'язково строго відповідає дволітерному коду країни зі стандарту ISO 3166 (наприклад, домен .UA). Створені вони спеціально для зручності жителів країн, тому найчастіше реєстратори дозволяють використовувати їх тільки там де знаходиться сайт. Але бувають і виключення.
2. Домени загального користування
Домени верхнього рівня без обмежень, тобто зареєструвати їх може будь-яка фізична або юридична особа і для будь-яких цілей. Найвідоміші: .COM, .NET, .ORG, .INFO, .BIZ, .PRO, .MOBI, .NAME. До цієї ж групи належать і домени для організацій або установ .EDU, .GOV, .INT і .MIL.
3. Багатомовні домени (IDN)
Використовують національний алфавіт країни для формування імені домену. За допомогою перекодування через алгоритм PUNYCODE такі імена перетворюються в набір з латинських символів і сприймаються системами DNS і іншими.
4. Галузеві домени
Основне їх призначення - прив'язка до організацій певних галузей і відомств. До них відносяться домени 3-го рівня: .net.ua, .org.ua, .com.ua.
5. Географічні домени
Збігаються з назвами країн, міст або областей. Типові приклади: .msk.ua, .irk.ua.
5. Територіальні домени
Входять до складу доменів загального користування та існують тільки завдяки Інтернет-співтовариствам. До доменів верхнього рівня відносяться .eu, створений спеціально для Євросоюзу...
Підібрати правильний домен та створити сайт допоможе Вам маркетинг-центр "ДАЛІ" тут